Ana sayfa / Cihat Kutluca Blog / Dünyada Nede Çok Acı Var – 2

Dünyada Nede Çok Acı Var – 2

Dünyada nede çok acı var… Ben hiç birisini yaşamadım… 

Canımdan çok sevdiğim kardeşim insanlıktan nasibini almamış hayvanların kurşunuyla kucağıma yığılmadı. Ve ben denizin ortasında insanlığın yaşıyor olup olmadığını düşünürken son nefesimi vermedim. Ve annemin benden önce suya kapılan bedenini ve havada kalan elini görmedim. Kendi öleceğime değil de, onun yerine de ölemeyecek olmama üzülmedim..

Dünyada ne de çok acı var… Ben hiç birisini yaşamadım.

Bir gece vakti evimiz insanlıktan nasibini almamış hayvanlar tarafından basılmadı. Yataklarımıza kadar girilip, aile bireylerinin gözü önünde tartaklanmadık. Karşı koymaya çalışan babam bir kurşunla vurulmadı. Ve ben babamın kanının badanalı evimizin duvarına sıçradığını görmedim. Gözlerimizin önünde kardeşimizin ırzına geçildiğine şahit olmadım. Öylece çaresiz kalmadım

Dünyada ne de çok acı var… Ben hiç birisini yaşamadım

Başıma geçirilen siyah bir poşetle, hep aynı vaziyette gün boyu güneşin altında bekletilmedim. Ve ben, kardeşim yerine de ben beklerim onu bırakın diyeceğim günleri yaşamadım. Kardeşim beni izlerken, sıranın ona da geleceğini bilerek, korkmasın diye envai çeşit işkencelere sesimi çıkarmadığım günleri yaşamadım. Ve sıra onda iken yerin dibine girip kahrolduğum günleri yaşamadım. Yeter artık, bitsin bu işkence diye bağırmadım.

Dünyada ne de çok acı var… Ve ben hiç birisini yaşamadım…

Cihat KUTLUCA
(24.9.15)

Bir Cevap Yazın