Ana sayfa / Cihat Kutluca Blog / Buzlu Şampuan – Hastane Koridorları (1. Bölüm)

Buzlu Şampuan – Hastane Koridorları (1. Bölüm)

Gerçek kişiliğinizin ortaya çıkması için bazen başınıza çok büyük bir olay gelmelidir. Ölüm gibi… – Cihat KUTLUCA

Babamın karşısına geçip onun benim yüzümden öldüğünü söylesem babamın aklına bir diğer oğlunun ben olduğum gelir miydi? Sanmıyorum… O halde bütün bu yerlerden çekip gitmekten başka ne yapabilirdim?

Annem her zaman banyo yaptıktan sonra banyoyu düzenli bırakmamızı söylerdi. Fakat banyo o kadar soğuk olurdu ki son tas suyu kafamıza dökmekle sobanın yanına gelmemiz bir olurdu. Fakat o gece farklı bir olay oldu.

Benim ardımdan abim banyo yapacaktı. Fakat kapıdan girdiği anda ayağı kayarak kafasını klozet taşına çarptı. İşte bütün ailemizi yasa boğan beklenmedik bir ölüm böyle gerçekleşti. Bu tam olarak hatırlayamadığım bir kaç hafta hayatımın en zor dönemleriydi. Herkes olayı bir kaza olarak nitelendirdi fakat ben öyle olmadığını biliyorum.

Abimin cansız bedeninin ayaklarımın dibinde olduğu o gece… Omurgamı hissetmediğim, dizlerimin boşaldığı o gece… Bitmek üzere olan kalıp sabun parçası ellerimin arasından kayıpta, kapının eşiğine kadar geldiği ve ben onu orada bırakarak sobanın yanına koştuğum o gece…

O benim yüzümden öldü.

Ve ben büyük bir soğuk kanlılıkla yerdeki sabun parçasını abimin ayaklarının dibinden alıp klozete attım. Ve sessiz bir çığlık. Bütün fonksiyonlarım durmuştu. Annem, babam ve kardeşlerimin telaşlı bir şekilde sağa sola kaçışmaları görür gibi oluyordum. Sonra birden karanlık oluyordu. Ve tekrar bağırmalar… Ve hastane koridorları…

Babamın karşısına geçip onun benim yüzümden öldüğünü söylesem babamın aklına bir diğer oğlununda ben olduğum gelir miydi? Sanmıyorum… O halde bütün bu yerlerden çekip gitmekten başka ne yapabilirdim?

1. Bölüm Sonu

2 Yorumlar

  1. Gerçek bir hayat hikayesi mi?

    • Hayır, senaryolar kategorisinde yer alan yazılarımın hiç birisi yaşanmış olaylar değil.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: