Ana sayfa / Cihat Kutluca Blog / Üzüntüsünden

Üzüntüsünden

İki arkadaşın Starbucks Kafede geçen muhabbeti

– (Kendi kendine konuşuyor) Biz ne zaman yolumuzu bulacağız? Yaşama amacımız nedir? Yorulmak mı, köpek gibi çalışmak mı emekli olana kadar? Sonra da ölüp gitmek… Biz ne için yaşıyoruz?

– (Arkadaşı kahve ile gelir) Durum nedir?

– Burda mıydın… Durum… Sanki vazgeçecek gibi, sanki hiç ciddi olmamış gibi… Çok sevmiştim, böyle olunca çok üzülüyorum… Evet görüşmedik bile daha ama hemen bağlanıyorum…

– Görmediğin biri ile mi ciddi düşünüyordun? Bence sen üzülmek için yer arıyorsun.

– Olayın dışından bakınca garip evet… Ben de böyle seviyorum. Uzaktan…

– Uzaktan seviyorsun ama seni de uzaktan seven birisi olmalı yoksa yıpranırsın.

– Üç gündür her şeyi bıraktım. Hep bu kıza yazıyorum. Hep onu düşünüyorum. Biliyor musun? Hiç tanımadığım birisi olsun. Sadece adını bileyim bütün ömür yazarım ona… Ama şu an üzülüyorum. “Hayır” derse, daha çok üzüleceğim.

– Abartma.

– Abartma mı? Öl dese öleceğim…

– Bence sen duygusallık arıyorsun. Ama daha yeni tanıdığın birisi için böyle düşünmen o kadar hoşuma gidiyor ki. Ne kadar naif, güzel yürekli bir insansın.

– Herkes bunu diyor… Sen çok iyi bir insansın… Ama… Ama… Ama…

– Amalar bitmez. Ve sen hiç kimseyi böyle duygusal anlamda elde edemezsin. Kızlar için uzaktan sevmek biraz zor olur. Sen çok naif, özel birisin. Ama gel gör ki kızlar farklı şeyler istiyor olabilir.

– Haklısın. Güzel duygular insanı bir yere götürmüyor. Ne kadar ilerlersen ilerle başladığın noktaya geliyorsun. Ama üzülüyorum. Şimdi mesela bana yarın dese ki “Sen çok iyi bir insansın… Ama olmaz. Allah yolunu açık etsin”

– Kardeşim benim. Canım kardeşim. Çok iyi anlıyorum.

– Anlıyor musun? Dünyanın en üzüntülü anlarını yaşayacağım o an… Dünya bilse o an içimden geçenleri belki dönmez üzüntüsünden…

– Üzüntüsünden…

2 Yorumlar

  1. Ben seni hak etmiyorum  sen daha iyi birine layıksın cümlelerine muhatap olmaktır iyi olmak.Iyi olmak herkese karşı iyiyken kendine karşı en büyük  kötülüğü  yapmaktır…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: