Ev / Cihat Kutluca Blog / La Casa De Papel – Dizi Yorumu (Replikler)

La Casa De Papel – Dizi Yorumu (Replikler)

Dizinin Konusu:

La casa de papel. Bir suç dehası (Profesör) planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Soygundan önce 5 ay Profesör’den eğitim alan hırsızların en önemli kurallarından birisi ise kan akmamasıdır. Rehinelere oldukça iyi davranan hırsızlar, halkın güvenini kazanmaya çalışırlar. Bunun içinde “Halkın parasını çalmıyoruz, kendi bastığımız paraları çalıyoruz.” şeklinde kendilerini inandırıcı bir çok sebep vardır.

Dizi kaç sezon ve bölümler kaçar dakika?

4 sezondan oluşan dizinin her sezonu yaklaşık 50’şer dakikadan oluşuyor. Sıkılmadan izleyeceğini temenni ediyorum çünkü aksiyon hiç düşmüyor. Bölümler kısa olduğu için boş olan dört gününüzde dört sezonu da bitirebilirsiniz. Diziyi izledikten sonra yorum yaparak görüşlerinizi benimle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler!

Replikler:

  • Ama sana göre bizim yaptığımızı başkası yapınca iyi oluyor. 2011 yılında Avrupa Merkez Bankası durup dururken 171 milyar avro bastı. Tıpkı bizim gibi. Sadece daha çok. 2012’de 185 milyar, 2013’te 145 milyar avro. O kadar para nereye gitti biliyor musun? Bankalara. Matbaadan direk bankalara. Zenginlerin cebine. Hiç kimse Avrupa Merkez Bankası hırsız dedi mi?
  • Çavbella Sahnesi

Filmden Görseller:

Profesör ve Berlin. Berlin Favorim.
Salvador Dali maskeli hırsızlar
Tokyo.

BURADAN izleyebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

12 Ada – Türkiye’nin Kayıp Toprakları

İkinci Dünya Savaşından sonra toplanan Paris Barış Konferansına Türkiye de resmen davet edilmişti. Ancak İsmet …

Bir Yorum

  1. En değerli şeyimizi çaldılar… Zamanımızı…. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir