Ev / Cihat Kutluca Blog / Gelmeyeceksin

Gelmeyeceksin

Bitsin bitmesi gerekenler
Varsın gitsin gitmesi icap edenler
Ya kal, ya git. Kararsızlık en kötü çözümsüzlük

-Sagopa Kajmer

Sevgili Sophie

Tam her şey bitti derken tekrardan buluştuğumuz o öğle sıcağını hatırlıyorsun değil mi? Her yer çok kalabalıktı ama kimse bizi duymuyordu. Herkesin başında üzerilerinde isimleri yazılı olan beyaz bir şapka vardı. Birisi dönüp yanımıza gelecek diye kaçış planları yapardık.

– “Seni beklemek güzel. Ama hiç gelmeyeceğini bilerek.”

Sevgili Sophie

Bugün yine aklıma eski günler geldi. Bu durumlarda fotoğrafına bakma mecburiyetini üzerimde hissediyor ve uzun uzun düşünüyorum. Neden bunlar silinmiyor? Son konuşmamızda bana “pişman olmadığını ama her şeyi unuttuğunu” söylemiştin. Nasıl? Birbirimizi kandırmış olamayacağımızı düşünüyorum.

Sana çok uzun mektuplar yazabilirim. Eski günlerde olduğu gibi salavat-ı şeriflerle yüzlerce sayfa doldurabilirim. Fakat bu bizim için tam bir intihar olur. Ama belki yine bir öğle güneşinde hayatımda ikinci kez uykum olmaz. O zaman konuşamadığımız her şeyi konuşabiliriz. Bunu isteyip istemeyeceğini bilmiyorum.

– Sanırım ikimiz de büyük kaybedeceğiz.

Sevgili Sophie.

Sevdiğin birisini kaybetme korkusu ona tekrar kavuşma sevincinden daha yüksektir. Seni kaybetmek o kadar kötüydü ki, seni yine kaybederim diye sana tekrar kavuşmayı hiç istemedim. O korkuyu bir kere yaşadım, bir kere daha yaşamamak için yolunu gözlemiyorum. Ve zaten gelmeyeceksin.

Ayrıca Kontrol Et

Benim Hayatım

Aile dışında insanlarla münasebetim 1. sınıfa yazılmakla başladı. Ondan öncesinde kardeşlerim dışarısında insanlarla bağımız yoktu. …

2 Yorumlar

  1. Yüreğine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir