Ana sayfa / Cihat Kutluca Blog / Lütfen Affet (Gizli Dua)

Lütfen Affet (Gizli Dua)

Kaderimiz neden avucumuzun içinde yazılıdır bilir misin yeğen? Gerektiğinde gizleyebilelim diye.

– Ezel

Öldüğümüz zaman, hesap vaktinin geldiğine, haklının haksıztan hakkını alacağına; iyiliklerinin mükafatlandıralacağına ve kötülüklerinin cezalandıralacağına veya affolunacağına inanırız.

Peki aşk için durum ne olacak? Hadi bir senaryo kuralım.

Birisini çok sevdin ama ondan sadece umursamazlık gördün. Sana bilerek yada bilmeyerek çok fazla kötülüğü dokundu. Saçların beyazladı, kilo kaybettin veya dişlerini döktün. Ama çok sevdin. Hep iyi olsun istedin.

Ve o inandığımız gün geldiği zaman O karşındayken sana “buna hakkını helal ediyor musun?” diye sordukları zaman ne diyeceksin?

Sanırım gözlerin dolacak. Boğazın düğümlenecek ve içli bir yutkunacaksın. Helal olsun diyeceksin. Çünkü her zaman onun iyiliğini istedin. Çünkü aşk böyle bir şeydir. O seni umutsamazken sen hep onun iyiliğini düşünürsün. Bu durumun orada da değişeceğini düşünmüyorum.

Peki yapılanlar veyahut senin saf ve güzel düşüncelerin karşıdakine kar mı kalacak? Bilmem. Durum kişiden çıkabilir. Hani bir şarkı vardı.

– Tanrım zalim kullarını sen affetsen ben affetmem” diye. Sanırım bu durum onun tersi olurdu. Tanrım zalim kullarını ben affetsem sen de affeder misin?

Lütfen affet…

(Çünkü biz uslanmayız)

Cihat Kutluca


 

Bir Cevap Yazın