Ana sayfa / Cihat Kutluca Blog / Senaryolar / Ölüm Haberi / Bu Dünya Böyle / Senaryolar

Ölüm Haberi / Bu Dünya Böyle / Senaryolar

(Bir kış gecesi İki arkadaşın 6 katlı bir apartmanın çatısında aralarında geçen muhabbet…)

– Atlamayı düşünmüyorsun değil mi?

– Hayır ama ölmeyi hayal ediyordum. Bu olsaydı O’nun ölüm haberimi duyduğu zamana şahitlik etmek isterdim. O’nun benim için üzülebileceği tek ihtimal. Belki “keşke onu bu kadar üzmeseydim” bile derdi kendine ha, ne dersin?

– Sanmam. Kalbi sende olmayan birisi sana en fazla “iyi bir adamdı” der. Ama üzülür. Her insan bir insanın ölümüne üzülür tabi…

– Gerçekleri bu kadar açık söylemek zorunda mısın?

– Bak. Onun kalbine girmeyi sağlayacak tek şeyin ölüm haberin olduğunu düşünüyorsun, elinden gelen her şeyi yapmışsın gibi! Bir gün yanına gidipte… “

– Sağıma soluma bakarak içten bir “ooof” çektim. “Tamam sus! Suratıma kapıyı çarptığında öldüm zaten. Şimdi aynı kapıya gitmek ölümden daha beter değil mi?

– Beter…

– Eee?

– Fazla gururlu olmayacaksın, yüzsüz olacaksın ve biraz da yalan. Bu dünya böyle.

– “Bu dünya böyle… Bu dünya böyle…” Bu sözü dudaklarımı hafifçe kıpırdatarak defalarca tekrarladım. İçimden aşağı atlamak geliyordu. “Peki ya öbür dünya… Hayır, ben de dünyadan memnun olmayan ama yine de dünyadan gitmek istemeyen milyonlarcasından birisiyim.”

Kızaran kulaklarıma dokundu,

– Üşümüşsün. Gel eve gidip bir kahve içelim.

Kolumdan tuttu. Çıkışa doğru yürüdük.

Cihat KUTLUCA
14.11.2021 20:35

3 Yorumlar

  1. Aslında insan bazen intihara gerek bile duymaz. Ruhun ölmüştür bir kere… Bedenin ölmesi sadece dünyadan göçmek gibi gelir.

    • Bence insanın ruhunu çok rahat öldürebiliyorken bedeni için bu kadar çok düşünmesi insanoğlunun hayattaki en büyük çelişkisidir.

      • Kesinlikle öyle. Ama inanç insanı ayakta tutan şey. Mesela ben ateist olsam hiç durmam kendimi şuan bulunduğum binanın camından ya da damından atardım. Ki denemediğim şey değil intihar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: