Dünyanın Kalbini Okudunuz Mu?
Blog / Hatıralar / Bakkalda ki Çekirdek Henüz derecelendirme yok.

Bakkalda ki Çekirdek

Merhaba arkadaşlar. Askerlik bitiminin ikinci gününde anneme whatsapp’tan nasıl video gönderilir onu anlatma serüveni içerisindeyim. Sorun oldukça basit “Herkes bana cuma videosu gönderiyor, ben neden gönderemiyorum.” Diyorum ki,

– Aslında olay basit. Senin galerinde o videolar olmadığı için gönderemiyorsun.

– Başkası nasıl gönderiyor o zaman?

– “Demek ki onun galerisinde o video var. Onlara başkası göndermiş onların galerisine düşmüş, onlar da seçip sana gönderiyorlar. Yani merak etme sana o videoyu gönderenler internetten indiripte sana gönderecek kadar senden iyi biliyor değiller.”

Ve öğretmensel bir titizlikle bir benzetme ekliyorum.

– “Şimdi ben bakkala gidip çekirdek alıyorum. Sana veriyorum biraz sonra başkası da senden otlanıyor. Aslında benden alman ve senden otlanılması kolay olan mesele. Mühim olan şey bakkaldan çekirdeği almak. Yani sana cuma videosunu gönderenler çekirdeği bakkaldan almış değiller, başkasından almış sana sunuyorlar.”

Ve tabi ki beyinler iptal. Askerlik bitiminin 2. gününde her şey yolunda gidiyor. Yakın zamanda görevimin başına geçerek askerlik hizmetime müteakip öğretmenlik hizmetimle devletime ve milletime hizmet etmeye devam edeceğim. Şimdilik bu kadar, yeni yazı ve şiirlerim için takipte kalın. Hoşça kalın.

İnstagram

Bu Yazıyı Beğendin Mi?

Hakkında Cihat KUTLUCA

23.05.1992 Mersin doğumludur. İlk/Ortaokul, Lise ve Üniversite’yi Sivasta okudu. Şimdi Erzurum’da Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenliği yapmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Demek ki Kardeşmişiz

Biraz sonra yanımda ki boş koltukta oturmak için çantamı oradan almamı rica etti. Çantamı aldım. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir