Dünyanın Kalbini Okudunuz Mu?
Blog / Hatıralar / Benim Bıçağım Var Henüz derecelendirme yok.

Benim Bıçağım Var

Üniversiteyi ilk kazandığım zaman süleymancılar diye tabir edilen yurtta üç ay kalmıştım. Geceleri uyumamaya liseden beri alışık olduğumdan dolayı çok geç vakitte yatardım ve sabah namazına kalkardım, sonra da uyuyamazdım zaten… Ve son durakta bulunan otobüsler dolu olduğundan dolayı binemezdim çoğu zaman… Gidiş gelişi on kilometreyi bulan yolu her sabah yaya yürürdüm.

Hayatım boyunca yaşamın zorluklarıyla bir çok kez karşılaştım. Bunlar beni olaylar karşısında daha dirençli bir insan yaptı.

Bir arkadaşımız vardı… Adı Hüseyindi sanırım… Cılız ve kısa boylu bir çocuk… Tüm etleri kemiklerine çekilmiş… Bu arkadaş yurda biraz geç gelmişti… O geldiği zaman biz arkadaşlık ortamımızı çoktan kurmuştuk. O geldiğinde garip garip ona bakıyorduk. Gideceği yerde kendisine çok dikkat etmesi gerektiği ailesi ve yakınları tarafından kendisine tembihlendiği belliydi. Daha ilk geldiğinde bile bizden uzak duruyor, çekiniyor, sanki azılı birer suçluymuşuz gibi davranıyordu. Onunla ilk konuşmamızda bize şöyle demişti:

– Benim bıçağım var.

Ha ha ha… Ne gülmüştük ona… Sonra çok iyi arkadaş olmuştuk, bizle takılıyor bayağı da eğleniyorduk. Ama tabi yurt hayatı boyunca o çocukla “benim bıçağım var” diye az dalga geçmedik. Şimdi askere gideceğim ya. Bana da bir çok şey anlatılıyor ve tembihleniyor şimdilerde… Daha önce gitmediğim ve ne ile karşılaşacağımı kimse bilmediği için… Fakat bunların ne önemi var ki?

Hüseyin o yurda “oradaki insanlara dikkat et” tembihleriyle gönderilmişti fakat belki de hayatının en güzel arkadaşlıklarını da bizimle kurmuştu, kim bilebilir?

Bu Yazıyı Beğendin Mi?

Hakkında Cihat KUTLUCA

23.05.1992 Mersin doğumludur. İlk/Ortaokul, Lise ve Üniversite’yi Sivasta okudu. Şimdi Erzurum’da Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenliği yapmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Demek ki Kardeşmişiz

Biraz sonra yanımda ki boş koltukta oturmak için çantamı oradan almamı rica etti. Çantamı aldım. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir