Dünyanın Kalbini Okudunuz Mu?
Blog / Hatıralar / Dünya Ne Garip! Henüz derecelendirme yok.

Dünya Ne Garip!

Resmi işlerden her zaman çekinmişimdir. Akıp giden onca prosedür içerisinde kayboluyorum. Ve susmaktan başka hiç bir şey gelmiyor insanın dilinden! Şimdi de resmi bir devlet dairesinin kapısının önündeyim. Konuşmak için içeriye girmeye çekiniyorum. Aslında ne diyeceğimi bilememem konusu bu çekinceye sebep oluyor. (Kendi kendisiyle konuşuyor)

– Neden böyle oluyor! Neden konuşamıyorum! Ne eksik bende? Hı!? Neyden çekiniyorum ölüme bile kafa tutacak cesaretim varken… Terliyorum… Kendimi anlatmam lazım… Her şey daha çok sarpa sarıyor. Neden heyecanlanıyorum? Şu an. Ona müsaitse konuşacağımızı söyleyeceğim.

(Yarım saat sonra aynı kapının önü) (Yine kendi kendine konuşuyor)

– Burada özel konuşamazmışız. Sürekli gelip gidenler oluyormuş. Akşam üzeri telefonla arayabilirmişim.

Aslında aramamı gerektirecek bir sorunda yok. İçimi yanlış yerlere açmaya çalışıyorum. Ve boşa kaygılanıyorum. Bundan iki sene sonrasını düşünüyorum. Gitmişsin buralardan, herkes gitmiş. Ne kaldı geriye bir düşün!

(Dış kapıya geldiğinde kavurucu yaz gününde bir sigara yakıp bunaltıcı bir nefesle çekiyor.) (Ve halen kendi kendine konuşuyor)

Bu çekincelerim ne olacak hiç bilmiyorum. O kadar daraltıyor ki bazen insanın ölesi geliyor. Bir insan ölmek isteyecek kadar gözünü karartmışken nasıl olurda çekinir bir şeyi yapmaktan! Nasıl olurda korkar! İnsan ölümü beklerken nasıl olurda bunun haricinde başka bir şeyden korkar?

Ben korkağın birisiyim. Kimi zamanda ölüme kafa tutacak kadar cesaretli…

Bu Yazıyı Beğendin Mi?

Hakkında Cihat KUTLUCA

23.05.1992 Mersin doğumludur. İlk/Ortaokul, Lise ve Üniversite’yi Sivasta okudu. Şimdi Erzurum’da Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenliği yapmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Demek ki Kardeşmişiz

Biraz sonra yanımda ki boş koltukta oturmak için çantamı oradan almamı rica etti. Çantamı aldım. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir