Dünyanın Kalbini Okudunuz Mu?
Blog / Yaşanmamışlıklar / Dünya Dönüyor Henüz derecelendirme yok.

Dünya Dönüyor

Bu bab iki eski arkadaşın bir kafeteryada ki konuşmasını anlatır.

1.Bölüm: Gereksiz İstek

– Birisini bulsa bile… Mutlu olmasını isterdim. Hatta “birisi var” dediğinde “umarım yanlış bir karar vermez” diye düşünüyor ve onun için kaygılanıyordum. Fakat bunu soramadım bile. Ben “emin misin aşık olduğuna” bile diyemedim bana “yaşananlar aramızda kalsın” demekle yetindi.

– “Ya böyle bir insanı yine nasıl sevebildin Allah aşkına?”

– “Sevmek?” dedim. “Sevince bir, inanınca iki yıkılıyor insan. Ona inanmıştım Esra. Dünyaya neden geldiğimizi anlamama yardımcı olan bir dostluğumuz vardı. Fakat oda herkes gibi, eski sevgililerimin benden ayrılma kararı aldıklarında bana söyledikleri ortak şeyi söyledi: “Aramızın bozulmasını istemiyorum.”

– …

– Sorun bu da değil aslında. Hadi ben ona inandım hata ettim. Fakat o bana hiç mi inanmadı. Onun kötülüğü için hiç bir şey yapmayacağımı hiç mi düşünmedi. Onun mutluluğunu istemeyeceğimi düşündürecek kadar ne yaptım ki ben ona? Ben ona ne yaptım ki bana bir yabancıymışım gibi gereksiz bir istekte bulundu.

2. Bölüm: Dünya Dönüyor

Arkadaşı sakinlik ve ustalıkla bitmek üzere olan sigarasını masaya bastırarak söndürdü. Her şeyi biliyormuş ve ona bir tek kendisi yardım edebilirmiş edasıyla ve duruşuyla bilge bir insan gibi seslendi. Sesi sigara dumanı arasında kafenin loş ışıklarına karıştı.

– Sana hiç güvenmedi. İşte bu yüzden de senin de ona hiç güvenmediğini düşünüyordu! Senin tek eksiğin bu arkadaşım. Fırsatçı değilsin, her şeyi ayağına bekliyorsun. Herkesin kendin gibi olduğunu düşünüyor, hissediyor ve sanıyorsun. Ama buraya bak, dünya Hale’n dönüyor.

– “Üzgünüm” dedim… “Arkadaşım… Çok üzgünüm…”

– “Üzülme… Bak bundan sonra yapacağın tek bir şey var.”

Gözlerim bir anda açıldı. Tek ihtiyacım ve tek umudum bu cümlenin devamı gibiydi. O kadar çaresizdim ki karşımda ki dudakların arasından ne çıkacaksa yapacaktım. Sakin görünmeye çalışan bir heyecanla bekledim. Oda beni daha fazla heyecanlandırmak için sessizlik süresini uzattı. Beni baştan aşağıya süzdü.

– Onun kafasına kocaman bir çivi çakmak istiyor olabilirsin ki bu potansiyeli sen de hissedebiliyorum.

– “Kesinlikle” dedim. “Onu affedemem…”

– Ama bu sefer böyle yapma olur mu? Daha kötüsünü yap! “Onu görmezden gel!”

– Onun kafasına kocaman bir çivi çakmak istiyorum. Ama bunu yapmayacağım arkadaşım. Daha kötüsünü yapacağım. Onu görmezden geleceğim.

İnstagram

Bu Yazıyı Beğendin Mi?

Hakkında Cihat KUTLUCA

23.05.1992 Mersin doğumludur. İlk/Ortaokul, Lise ve Üniversite’yi Sivasta okudu. Şimdi Erzurum’da Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenliği yapmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

An Gelir – 1. Bölüm

Önce şu şarkıyı açalım. Dinlerken de okuyalım 1. Bölüm: Abimin Kararsızlığı İlkokula giderken abim öğretmenimizin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir