Dünyanın Kalbini Okudunuz Mu?
Blog / Yaşanmamışlıklar / Otobüs Seyahati Henüz derecelendirme yok.

Otobüs Seyahati

Bu bab halk otobüsünde genç bir kızı ve ona ilk gördüğü anda derin duygular hisseden genç bir erkeğin arasında geçenleri anlatır.

Arkasına bile bakmadan ilerleyen genç kızın peşinden hızlıca yürüyordu. İçinde ansızın bir yere dönerde, ansızın birisi karşısına çıkar kalabalığın arasında kaybolur korkusu vardı. Bu düşünceyle adımlarını hızlandırdı. Son hamle genç kızın omuzuna dokunması için yeterliydi. Omuzuna dokunduğu anda belki söyleyeceklerini unutacak belki de hayatında kimseye söyleyemeyeceği sözler dökülecekti dudaklarından…

– Bakar mısınız? dedi. Genç kız duraksadı. Arkasını döndü. Şaşkın bir bakışla kafasını sağa sola salladı “ne var?” dercesine.

– Ben, ben sizi bir kez daha görebilir miyim? Sesi ağlamaklıydı. Genç kız bu sefer hayır dercesine kafasını sağa sola salladı. Sadece susuyordu. Tekrar arkasını dönüp gidecek gibiydi. Durdurdu.

– Lütfen dedi. Sizi şimdi bırakırsam kaybolup gideceksiniz kalabalıkların arasında. Sizi bir daha asla göremeyeceğim… Lütfen bir iz… Bir işaret… Genç kızın gözlerine baktı. Ellerinden kaçmaya hazır bir kuş gibiydi; gidecek ve asla geri dönmeyecekti. Bu yüzden lütfen diyordu, lütfen… Milyonlar arasında sizi bulabileceğim bir iz bırakın bana…

Genç kız çantasına attığı nişan yüzüğünü düşündü. Ve karşısında belki de hayatının tek şansını yakalayan genç adamı… Onu tanımıyordu. Nasıl güvenebilirdi ki!? Daha önce hiç görmediği bu adam bir otobüs seyahati boyunca neyinden bu kadar etkilenmiş olabilirdi? Dudaklarını hafifçe kıpırdatarak,

– Deriner Sokağı dedi…

Böylece bir ömür sürecek bir birlikteliğin ve hikayenin yolu açılıyordu. Dünya eşine az rastlanır bir hikaye izleyecekti. Bu adam nereden çıkmıştı? Hayatına nereden girmişti? Bilmiyordu… İyi ki vardı ve iyi ki o otobüse binmişti.

Cihat Kutluca
(Hatıra Koleksiyoncusu)

Bu Yazıyı Beğendin Mi?

Hakkında Cihat KUTLUCA

23.05.1992 Mersin doğumludur. İlk/Ortaokul, Lise ve Üniversite’yi Sivasta okudu. Şimdi Erzurum’da Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenliği yapmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

An Gelir – 1. Bölüm

Önce şu şarkıyı açalım. Dinlerken de okuyalım 1. Bölüm: Abimin Kararsızlığı İlkokula giderken abim öğretmenimizin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir