Dünyanın Kalbini Okudunuz Mu?
Blog / Yazı Dizileri / Diğer / Şarkıların Ruhu Henüz derecelendirme yok.

Şarkıların Ruhu

Yaklaşık on yıldır Emre Aydın dinliyorum. Lise de “Afilli Yalnızlık”la başlayıp şimdilerde efsane olup halen dinlenen şarkılarla Emre Aydın hepimizin aklında ve kalbinde ayrı bir yer edinmiştir… Şimdi geçmiş yıllara baktığım da (belki eski şarkıları uzun yıllardır dinlememden belki de bu şarkıyla olan hatıramdan belki de muhteşem klibi ve sözlerinden dolayı) “Beni Vurup Yerde Bırakma” şarkısı bence Emre Aydın’ın tartışmasız en güzel şarkısıdır.

Şarkıyla Hukukumuz Var

Şarkı ben askerdeyken çıktığı için ancak çarşı izninde arkadaşımın bana mesaj olarak göndermesi sayesinde tanıştım. Daha sonra dinleme fırsatım hiç olmadı. Ta ki Askeri Gazino’da müzik kanallarında karşıma çıkıncaya kadar… O saatten sonra boş zamanlarım da hep bu şarkının çıkmasını bekledim. Ve bir çarşı izninde bu şarkıyla birlikte bir çok Emre Aydın şarkısını mp3 Player’ıma indirdim. Askeriye de gece görevlisi olduğum için şarkılar vazgeçilmezdi.

İyi bak kendinee, bile diyemiyorum… (Beni Vurup Yerde Bırakma)

Şarkıları dinlerken “Beni Vurup Yerde Bırakma” şarkısını açtım fakat sadece 1.16 dakikalık kısmı gelmişti. Bir şarkı ile ilgili hayatımda yaşadığım en büyük talihsizlikti. Ve iki hafta boyunca bu şarkının sadece bir dakikalık kısmını dinleyebildim. Ve bu benim şarkıya daha fazla bağlanmamı sağladı. Adeta beni kendine köle etmişti.

Belki de bu yüzden iddealı bir cümle kurdum.

Lakin sadece şarkıyla olan hukukumuzdan ve hatırasından değil. Öncelikle şarkıyı diğer tüm şarkılardan ayıran muhteşem, abartısız ve oldukça doğal bir klibi var. İki insan arasında ki yaşanmışlık ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Emre Aydın bu şarkısında bize bir yaşanmışlığın ruhunu en iyi şekilde yansıtıyor.

İnstagram

Bu Yazıyı Beğendin Mi?

Hakkında Cihat KUTLUCA

23.05.1992 Mersin doğumludur. İlk/Ortaokul, Lise ve Üniversite’yi Sivasta okudu. Şimdi Erzurum’da Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenliği yapmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Pardon Replikleri (Film Yorumu)

2004 de yayımlanan filmin yorumunu 2017 de yapmak biraz garip gelebilir. Fakat geçen 13 seneyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir