Dünyanın Kalbini Okudunuz Mu?
Blog / Yazı Dizileri / Durum Analizi – 4 Henüz derecelendirme yok.

Durum Analizi – 4

Tüm müslüman aleminin ve değerli sevdiklerimin kurban bayramını kutlarım, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öperim. Okulların açılmasına sadece günler kala bir durum analizi daha paylaşmak istedim.

Öncelikle günlerdir dinlediğim şu şarkıyı dinleyerek okumaya devam edebilirsiniz.

Üç Koca Ay

Üç koca ayı mahallede çekirdek çitleyerek, yatarak, televizyon izleyerek geçirdiğim için kendimden utanç duyduğumu belirtmeliyim. Ama tabiki de sadece yatmadım, bu süre içerisine bir araba ve bir ehliyet sığdırdım. Fakat artık geçen günlerin daha dolu olması gerektiğinin farkına varıyorum

Okullar açılıyor

Yaz tatilinin başlangıcı ne kadar rahat geçiyorsa da bitişine günler kala da o kadar stresli geçiyor. Yaptığım görevin onuru beni gittiğim doğu ellerine bağlasa da alışmış olduğun düzenden ayrılık bir o kadar zor oluyor. Aklıma tekrar çocukları getiriyorum. Aklıma kar tünellerinden okula gelirken sadece kafaları gözüken çocukları getiriyorum.

Köyde Üç Koca Kış

Köyde geçirdiğim üç koca kış boyunca elime geçen bir şeylerin olmaması, bir şeyler kazanamamış olmam (hatta aksine kaybetmiş olmam) bu sene geçireceğim son kış için bana ilham kaynağı oluyor. Üniversite hayatımdan sonra hayalini kurduğum çok şey vardı. Bir dergi çıkaracaktım, gazetede yazılarım yayınlanacaktı, keman öğrenecektim falan filan. Bunların olmaması olabilecek yeni şeylere ilham kaynağı oluyor.

Dördüncü Kış Hedeflerim

Bu sene öğrencilerim ve okul dışında iki hedef belirledim kendime. Birincisi düzenli yaşam ve spor, ikincisi ingilizce konuşabilmek… Bu sene bunlar için çabalayacağım.

Beşinci Kış?

Dördüncü kışın sonunda tayin isteme hakkım doğacak. Her ağızdan bir ses çıkıyor ama benim vereceğim bu kararın üç yıl daha sorumluluğunu yine kendimin üstleneceğini biliyorum. Bu karar sonucunda belki hayatımda Gemerek diye bir yer kalmayacak belki de Gemerek hayatım olacak. Buna da bu sene içerisinde karar vereceğim.

Bunun Haricinde

Bu sene içerisinde yazılarımda daha çok roman ve şiire yöneleceğim. Roman içeriklerimde farklı senaryolar şiirde ise farklı duygulara yer vereceğim. Bunlar zaten hepimizin hayatının içerisinde olan şeyler…

Sanırım daha fazla söyleyecek bir şeyim kalmadı. Eğer varsa sizde yorum kısmında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz veya yazıyı değerlendirebilirsiniz. Görüşmez üzere

 

 

Bu Yazıyı Beğendin Mi?

Hakkında Cihat KUTLUCA

23.05.1992 Mersin doğumludur. İlk/Ortaokul, Lise ve Üniversite’yi Sivasta okudu. Şimdi Erzurum’da Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenliği yapmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Mutluluktan Başka…

Merhaba arkadaşlar. Bugün askerlikten sonra ki evdeki son günüm. Allah izin verirse yarın Sivas oradan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir