Dünyanın Kalbini Okudunuz Mu?
Blog / Yazı Dizileri / Mutluluktan Başka… Henüz derecelendirme yok.

Mutluluktan Başka…

Merhaba arkadaşlar. Bugün askerlikten sonra ki evdeki son günüm. Allah izin verirse yarın Sivas oradan da Erzurum yolcusu olarak görevimin başıma geçeceğim. Sizlerle pek fazla vakit geçiremiyoruz çünkü askerde yazdığım bir çok şeyi henüz okuma cesaretini bile gösteremedim. Bunları zamanla, yalnız kaldığım zamanlar daha sakin bir kafayla okuyup, düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım inşaallah.

Öğrencilik yıllarımı anmak, beyoğlu kafede bir akşam çayı içmek ve pazaristan’ın elektronik bölümünde biraz dolanmak umudu ile Sivas’ta bir gün kalacağım. Daha sonra ise askerden önce söz verdiğim ve asker de iken hayalini kurduğum gibi El Molino’da (soldan en sonda ki masa da) Erzurum’un manzarasını seyretmek üzere yollara düşeceğim. Ve sonra tabi ki çamurunu sevdiğimin köyünde yolculuğum son bulacak…

Deuter Futura 28 Sirt Çantasi

Valizim ve çantam hazır. Çantam demişken 400 liraya bir çanta aldım. İki gündür araştırmam sonucu aldığım bu çantaya fiyatından dolayı benden daha çok bizimkilerin içi yandı… Sanırım çantalara, aksesuarlara ve antik eşyalara olan ilgim hiç bitmeyecek… Şu an için mutlu olduğumuz gibi yaşamaya çalışıyoruz. Şuraya da bir çantamın resmini koyayım.

Umarım siz de iyisinizdir. Yorucu fakat zevkli, özgürlük dolu yolculuğum yarın başlayacak… Bundan sonrasında mutluluğun kapısını aralamaktan başka ne gibi bir arayış içinde olabilirim? Ne gibi bir arayış için de olabiliriz. İnsan mutluluktan, sevgiden başka ne için yaşar şu hayatta? Bu yüzden iyi değilseniz iyi olun çünkü hayat su gibi akıp gidiyor. Bu zamanda dertleri düşünerek akmamalı. Giden zaman geri gelmiyor dostlarım. Bu yüzden hiç bir şeyin üzülmeye değmeyeceğinin farkına varmanız ve mutlu bir hayatın kapısını aralamanız dileğimle… Dua ile…

İnstagram

Bu Yazıyı Beğendin Mi?

Hakkında Cihat KUTLUCA

23.05.1992 Mersin doğumludur. İlk/Ortaokul, Lise ve Üniversite’yi Sivasta okudu. Şimdi Erzurum’da Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenliği yapmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Durum Analizi – 3

Merhaba arkadaşlar… Uzun zamandan beridir buraya bir durum analizi, ondan öte “Dünyanın Kalbi” adlı çalışmamdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir