Dünyanın Kalbini Okudunuz Mu?
Blog / Yazı Dizileri / Mutluyum Henüz derecelendirme yok.

Mutluyum

Merhaba arkadaşlar. Askerliğimin bitmesine son iki ay kala bir durum analizi paylaşmak istedim. Öncelikle son analizimden bu yana ahvalimden ve günlerimin nasıl geçtiğinden bahsetmek istiyorum.

Son iki aydır gece santral operatörlüğü görevini üstlenmiş durumdayım. Gündüzleri uyuyorum ve geceleri bir dönerli koltuk, bir masa ve bir bilgisayar ekranı karşısında on iki saat olmak suretiyle nöbet tutuyorum. Bu süre zarfında arkadaşlarım yanımda olsa da tek kaldığım vakitler fazlasıyla oluyor. Bu vakitleri yazarak geçirdiğim doğrudur. Romanlarımı tamamlamam için alınabilecek en iyi görevde olduğumu düşünüyorum.

Günlerim güzel geçiyor… Sadece iki hafta önce hücum yeleğimin içinden gasp edilen nöbet mektuplarımı bulamadığım için çok üzüldüm. Her yeri aradım arattım. Diyorum ki, bir asker için mektuplarından daha mahrem, daha mühim ne olabilir? Ve dünya da altın, mücevher gibi az bulunan şeyler değerliyken, bir daha kendim de dahil hiç kimsenin yazamayacağı mektuplar nasıl değerli olmaz! Değerliydi ve bulamadım. Üzüldüm.

Bunun haricinde arkadaşlarımla aram çok iyi… Eşine az rastlanır dostluklar, güzel hatıralar birikmekte… Kötü şeyler olmuyor mu? Kötü mü? Bunlara takılmamayı geçen ay babamın bana askerlikten ne öğrendiğimi sorduğunda öğrenmiş ve farkına varmıştım. Askerlikte öğrendiğim en önemli şeylerden birisi “küçük şeylere takılmamak” demiştim. Bunu başaran bir insan oluyorum. Zaten büyük sorunlarımda yok. Fakat küçük şeylerle mutlu olma huyumdan vazgeçmeyeceğimi en huzurlu anlarımda hissediyorum.

Arkadaşlarımla hoş vakit geçiriyorum. Onlara saman kağıtlara yazdığım romanlarımdan okuyorum. (Bir tane örneğini az önce Onlar beğendikçe, yazdıklarımda kendilerini buldukça ve devamlarını merak ettikçe daha da fazla yazıyorum. Dün gece kalemimin mürekkebi bitmesin diye yazılarımı fazla bastırmadan ve küçük harflerle yazdığım doğrudur. Yazmak dışında kahvemizi, çayımızı, bisküvilerimizi alıp geceler boyu süren muhabbetler ettiğimiz de doğrudur.

Yani (ola ki) benim kötü olduğumu düşünmenize, düşünüp endişelenmenize sebebiyet verecek bir durum yok… Mutluyum…  Ve her zaman mutlu olmaya devam edeceğim…

Bu Yazıyı Beğendin Mi?

Hakkında Cihat KUTLUCA

23.05.1992 Mersin doğumludur. İlk/Ortaokul, Lise ve Üniversite’yi Sivasta okudu. Şimdi Erzurum’da Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenliği yapmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Durum Analizi – 3

Merhaba arkadaşlar… Uzun zamandan beridir buraya bir durum analizi, ondan öte “Dünyanın Kalbi” adlı çalışmamdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir